ÜÇ BOYUTLU YAZDIRMA İŞLEMİ NASIL GERÇEKLEŞİR ? AŞAMALARI NELERDİR ?

Merhaba arkadaşlar bu gün sizlerle 3D yazıcıların yazdırma işlemi nasıl gerçekleşir aşamalar nelerdir bunlara bakacağız.

4 Temel aşamamız vardır arkadaşlar ve bunlar sırasıyla şöyledir.

Yukarda görülen aşamalar sonucu ürünümüz kullanıma hazır hale geliyor arkadaşlar tabi ki boyamak veya ek işlem yapmak istiyorsanız bu size kalmış 🙂

CAD Dosyası 3D çizim dosyası demek arkadaşlar yani 3D modeli önce bilgisayar ortamında oluşturmamız lazım

STL Uzantılı Dosya evrensel 3D yazıcılar için kullanılan dosya formatıdır , kısaca bu dosyayı dilimleyici programlarda baskının özelliklerini düzenlemek için kullanıyoruz diyebiliriz .

Katmanlar ve Takım Yolları , bu bölümde ise arkadaşlar dilimleyici ayarlarımızı yapıyoruz , tüm dilimleyici programlarda mantık aynıdır bazı özellikler değişebilir tabi ki ama, hepsinde biz ortaya çıkacak baskının , ürünün nasıl üretileceğini nasıl oluşturulacağını ayarlıyoruz .

3D Baskı ve Sonrası , bu bölümde ise arkadaşlar yazıcımızın çalışması ve bizim sabırla onu beklememiz gerekiyor . Yazıcımız istediğimiz 3D çizimi dilimleyici program ile belirlediğimiz yöntemle oluşturuyor sonrasında boyamak veya zımpara yapmak tamamen sizin yada müşterinizin isteğine kalıyor .

Umarım yazım hoşunuza gitmiştir ve faydalı olmuştur merak ettiğiniz yerleri ve yazılmasını istediğiniz konuları yorumlara yazabilirsiniz arkadaşlar 🙂 iyi günler

3D Yazıcılarda Yüzey Kalitesi 3 Boyutlu Yazıcılar Filament Nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir