HTML Sayfa Şablonları

Çoğu web sitelerinde sayfa içerik alanlarında farklılık gözükse de temelde bazı alanlar vardır. Başlık, Menü,Altbilgi .. bunların temel tasarımları aşağıda gösterilmektedir.

Burada Header kısmı ve Footer kısmı çoğu web sitesinde bulunan alanlardır. Header kısmında kullanıcıya bilgi verilebilecek, kullanıcıyı etkileyebilecek, kısa süreli ve yararlı ve etkileyici bilgiler bulunmalıdır.

Aynı şekilde Footer kısmında ise site haritası, sosyal medyaları, SSS kısmı vb. bulunabilir. Ayrıca bu kısımda sayfa için anahtar kelime vermek de iyi olacaktır. Arama motorları bu anahtar kelimeleri dikkate alacaktır

Section, Html de etiketleri bir çalışma alanı oluşturmak için kullanılan bir etikettir. Bir web sayfası yapılırken tasarım alanları bulunur bunları kullanıcı bulmada kolaylık sağlaması ve html kodlarının bir düzen içerisinde bulunması için kullanılır.

Bu yapılandırma dışında daha fazla sayfa şablonu ve etiket mevcuttur bunlar hakkında daha detaylı bilgi ve kullanımına Semantic Elements yazarak ya da buradan erişebilirsiniz .

Sağlıklı Günler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir